نمایشگاه مجازی عکس های دومین سوگواره قاب خالی خورشید

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ساعت 

نمایشگاه مجازی عکس های دومین سوگواره قاب خالی خورشید در نگارخانه چیلیک
70 قطعه عکس رنگی و سیاه و سفید
[ منتخب از میان 3980 قطعه عکس راه یافته به مرحله داوری ]
گزارش اختتامیه سوگواره عکس قاب خالی خورشید

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  سه شنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

دبیرخانه سوگواره عکس قاب خالی خورشید با اعلام اسامی راه یافتگان و برگزیدگان به کار خود پایان داد.


مراسم اختتامیه، اهدای جوایز و افتتاحیه نمایشگاه عکس های راه یافته به دومین سوگواره عکس « قاب خالی خورشید »، روز دوشنبه با حضور نفرات برگزیده، اصحاب فرهنگ و هنر و علاقمندان به هنر عکاسی در عمارت شهرداری تبریز برگزار شد.

حسین نجفی مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و رئیس ستاد برگزاری این سوگواره گفت: فراخوان دومین سوگواره عکس «قاب خالی خورشید» اوایل آذر امسال منتشر شده و عکاسان تا 10دی ماه فرصت داشتند که آثار خود را به دبیرخانه این سوگواره ارسال کنند و با پایان رسیدن مهلت ارسال آثار، تعداد 464 نفر عکاس (103نفر بومی و 361 نفر غیربومی) با ارسال 4127 اثر، در سوگواره شرکت کردند.
وی اظهار داشت: تعداد 147  عکس، از 5 نفر عکاس، به علت رعایت نشدن سقف آثار ارسالی ذکر شده در فراخوان، از مرحله داوری حذف شدند و 3980 قطعه عکس به مرحله داوری راه پیدا کرده که در نهایت تعداد 70 قطعه عکس به نمایشگاه سوگواره راه یافتند.
به گفته نجفی، طبق اعلام فراخوان به نفر اول پنج سکه تمام بهار آزادی، لوح افتخار و تندیس سوگواره، نفر دوم چهار سکه تمام بهار آزادی، لوح افتخار و تندیس سوگواره، نفر سوم سه سکه تمام بهار آزادی، لوح افتخار و تندیس سوگواره، نفر چهارم دو سکه تمام بهار آزادی و لوح تقدیر اهدا می شود. همچنین به به هشت اثر برگزیده نیز مبلغ 2 میلیون ریال جایزه­ی نقدی اهداء خواهد شد.

گفتنی است سیدعباس میرهاشمی، سعید صادقی، بهزاد پروین قدس، کریم ملک مدنی و کریم متقی داوران این سوگواره بودند.

اسامی 57 عکاس برگزیده از 25 شهر کشور به شرح زیر است:

احمد تاجی (با دو قطعه عکس از شهركرد)، سیدمحمدصادق حسينی (شيراز)، حجت الله عطايی(قـم)، علی مرادی (كليبر)، محمدجواد رنجبر (تهران)، قدير وقاری شورجه (مشهد)، الهه بابايی(مشهد)، عبدالرحمن مجرد(با دو قطعه عکس از اردبيل)، مهدی فطورچيان(دو قطعه از رشت)، اميد اميدواری(شيراز)، جمشيد فرجوندفردا(با دو قطعه از بیجار)، عليرضا عزتی(رشت)، شمس الله قنبرزاده(انديمشك)، عليرضا وحيد(تبریز)، محمدحسن باقری(قوچان)، ندا سليماني (تبریز)، نويد ريحانی(اهواز)، جاويد تفضلی(با دو قطعه عکس از تهران)، مهدی رضوی(مشهد)، عرفان دادخواه كوچكی(قزوين)، منصوره معتمدی(با دو قطعه عکس از تهران)، رضا امن زاده (اروميه)، مسعود احمدزاده مطلق(مشهد)، كاوه بغدادچی(قزوین)، سیدعلی حسینی فر(با چهار قطعه عکس از سبزوار)، رامين فرزبود(تبریز)، مهسا سامع سردرودی(تبریز)، علی عليخانلو اروميه)، بهنام رضازاده (اروميه)، آنيتا حسنعلی زاده (قوچان)، مهدی حاجی وند (با دو قطعه عکس از تهران)، سيدحسين حدائقی(رشت)، فرزانه كلانتری(یزد)، جواد عسكراوغلی (تبریز)، ناصر محمدی(زنجان)، علی عباس پور(تبریز)، يوسف اكبری پابندی (با دو قطعه عکس از تبریز)، محمود بازدار(مشهد)، مجيد خالقی مقدم(خلخال)، كامل روحی(اردبیل)، روح الله طامهری(یزد)، حامد مطلق حسينی(با دو قطعه عکس از همدان)، سهيل زند آذر (با دو قطعه عکس از تهران)، سيروس لطفيان(ایلام)، معراج كربلايی اسد(کرج)، صفا كسايی(تبریز)، امين پاسی شيرازی(شهرکرد)، حميد سلطان آباديان(مشهد)، علی گرامی فر(تبریز)، ابراهيم سيسان(تهران)، رضا شكری(تبریز)، ابوذر بذری دریاسری(لنگرود)، مريم شكری(ياسوج)، هومن مرادی(کرمانشاه)، ناصر یاری(تبریز)، حمیدرضا بازرگانی (زنجان)، ساسان فهیمی(مشهد).
همچنین عکاسان برتر این سوگواره به این ترتیب معرفی شدند:

نفر اول ناصر محمدی  از زنجان، 5 سکه بهار آزادی

نفر دوم روح الله طامهری از یزد، 4 سکه بهار آزادی

نفر سوم علی گرامی فر از تبریز، 3 سکه بهار آزادی

مریم شکری از یاسوج، 2 سکه بهار آزادی

گروه داوری اسامی زیر را نیز با پرداخت دو میلیون ریال شایسته تقدیر اعلام کرد:

ابراهیم سیسان از تهران، عبدالرحمن مجرد از اردبیل، جمشید فرجوند فردا از بیجار، جاوید تفضلی از تهران، حامد مطلق حسینی از همدان، محمد حسن باقری از قوچان، جواد عسکراوغلی از ارومیه، قدیر وقاری شورجه از مشهد.

همچنین تمامی عکس های راه یافته از روز چهارشنبه 27 بهمن ماه جاری در نگارخانه چیلیک به نمایش گذاشته خواهد شد.

منبع خبر: چیلیک
انشقاق زمان

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

هر چند عکاسی، ثبت لحظه‌ای زمان است اما خود، پروسه‌ای مجزا در زمان را آغاز می‌کند. بسیار گفته‌اند از اهمیت تعمق و تمرکز قبل از عکاسی. این سیر زمانی از همانجا آغاز می‌شود که تفکر پیش از عکاسی، کلید می‌خورد. مسیر اما پس از عکاسی متوقف نمی‌شود. فاصله زمانی بین عکاسی و دیدن عکس، در گذشته اما زمان مشخص و تعریف شده‌ای بود. در عصر حاضر نیز این فاصله به نوعی دیگر وجود دارد. فکر می‌کنم این فاصله باید باشد. یعنی اگر باشد، بهتر است. فرصتی فراهم می‌کند برای تفکری دیگر. شاید برآیندش، تولد ایده‌هایی بهتر برای نتیجه عالی‌تر باشد. گاه باید فرصت را عامدا فراهم کرد. شاید بد نباشد پس از عکاسی و پیش از نشستن پشت نرم‌افزار، کمی قدم بزنیم و تفکری مجدد بر ایده‌های اولیه داشته باشیم. این فاصله، آن سیر زمانی را به‌تر و کامل‌تر به نهایت خود می‌رساند.

 

Photo: Julieanne Kost

این فرآیند زمانی، مانند تونلی در زمان است که در نقطه‌ای، از زمان واقعی منشعب شده است. مانند یک دوراهی در جاده. در هر دو مسیر زمان پیش می‌رویم و در هر دو مسیر زندگی می کنیم. هر عکس، یک انشعاب در زمان ایجاد می‌کند و ما را تا مدتی در مسیری دوگانه زمان پیش می‌برد. می‌تواند لذت بخش باشد و یا دردآور. بستگی به نوع انشعاب دارد. می‌توان مسیر فرعی را طولانی ‌تر کرد که شاید منجر به نتیجه بهتری در فکر و حاصل کار گردد. شکل و طول و مشخصات این مسیرهای فرعی متفاوت است و تاثیرشان نیز. اما در نهایت این مسیرها به زمان اصلی می‌پیوندد. همانجایی است که ایده به نهایت خود می‌رسد، اثر خلق می‌گردد و بروز می کند. وصل به مسیر اصلی نیز شاید لازمه ادامه زندگی هنری-حرفه‌ای هنرمند باشد. که اگر از اثرش منفک نگردد، دشوار است خلق دیگری.

منبع: نعام.روشن
پیام عکس

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

پیام عکس

رولان بارت

ترجمه از فرانسوی: راز گلستانی فرد

طرح جلد: ابراهیم حقیقی

چاپ اول، ۱۳۸۹، نشر مرکز، قیمت ۲۸۰۰ تومان

کتاب، ترجمه‌ی  بخشی از کتاب L'Obvie et l'obtus, Essais critiques III است.

کتاب شامل سه مقاله بارت در مورد تصویر عکاسانه است با نامهای پیام عکس، مجازگان تصویر و معنای سوم.

توضیح اینکه، این مقالات از لحاظ زمانی بر کتاب اتاق روشن بارت، متقدم‌ هستند
عکس “بی‌بی عایشه” برنده ورلدپرس فوتو ۲۰۱۱ شد

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  یکشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

wp2011 عکس بی‌بی عایشه برنده ورلدپرس فوتو 2011 شد

عکس آنلاین / روشن نوروزی: هیات داوران پنجاه و چهارمین مسابقه عکس مطبوعاتی جهان (ورلد پرس فوتو) عکسی از جودی بیبر (Jodi Bieber) از آفریقای جنوبی را بعنوان عکس سال مطبوعاتی جهان در سال ۲۰۱۱ انتخاب کردند.

این عکس که برای مجله تایم عکاسی شده و روی جلد شماره ۱ آگوست این مجله نیز منتشر شده بود، توانست در بخش تک عکس پرتره نیز جایزه اول مسابقه امسال را از آن خود کند.

عکس برگزیده، پرتره یک دختر ۱۸ ساله افغان بنام “بی‌بی عایشه” را نمایش می‌دهد که بخاطر رفتارهای خشونت آمیز شوهرش از خانه وی گریخته و نزد خانواده‌اش برگشته است. اما بخاطر این حرکت، توسط طالبان برای آنچه که اجرای عدالت نامیده شد، دستگیر گشت و دادگاه طالبان حکم داد تا گوش و بینی عایشه بریده شود. برادر شوهر عایشه او را محکم نگاه می‌دارد تا شوهرش ابتدا گوش‌ها و سپس بینی او را ببرد. عایشه در دامنه یکی از کوه ها در ارزگان به همان شکل رها می‌شود تا در اثر خونریزی بمیرد، اما توسط گروهی از نظامیان آمریکایی که در حال گشت‌زنی بودند یافته شد.

جودی بیبر پیش از این ۸ بار موفق شده است تا جایزه ورلدپرس فوتو را بدست بیاورد.

wp2011 2 عکس بی‌بی عایشه برنده ورلدپرس فوتو 2011 شد

جنگ مواد مخدر در مکزیک و سر بریده‌ی یک قربانی / عکس: خاویر مانزانو
جایزه سوم تک عکس بخش خبرهای عمومی

دیوید بورنت (David Burnett) عکاس مطبوعاتی و موسس آژانس کانتکت پرس که هیئت داوران امسال را سازماندهی می‌کرد درباره این عکس می‌گوید: این عکس از آن عکسهایی است که شاید در عمرمان ۱۰ عکس مثل آن ببینیم. از آن عکسهایی است که وقتی کسی به شما می‌گوید “می‌دونی، عکس او دختری که …” شما دقیقا می‌دانید درباره کدام عکس حرف می‌زند.

هیات داوران امسال شامل عبیر عبدالله (Abir Abdullah)، وینس آلتی (Vince Aletti)، هاینز کلوتمیر (Heinz Kluetmeier) و آیدان سالیوان (Aidan Sullivan) معاون آژانس گتی‌ایمیجز بودند.

جایزه ورلدپرس فوتوی امسال در ۹ بخش برگزار شد و نهایتا ۵۶ عکاس از ۲۳ ملیت موفق به دریافت جوایز بخشهای مختلف آن شدند. عکاسانی از استرالیا، بنگلادش، برزیل، کانادا، چین، دانمارک، فرانسه، آلمان، هاییتی، هنگ کنگ، مجارستان، هند، اندونزی، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، مکزیک، هلند، لهستان، سومالی، آفریقای جنوبی، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا.

wp2011 3 عکس بی‌بی عایشه برنده ورلدپرس فوتو 2011 شد

مجموعه عکس‌های زلزله در هاییتی عکس: اولویر لابان ماتئی
[جایزه اول مجموعه عکس بخش خبرهای عمومی]

امسال این جایزه با دریافت بیش از ۱۰۸۰۵۹ فریم عکس از ۵۸۴۷ عکاس با ۱۲۵ ملیت گوناگون، رکورد جالبی نیز در این زمینه ثبت کرد.

ورلدپرس فوتو یک سازمان مستقل و غیرانتفاعی در آمستردام هلند است. این بنیاد در سال ۱۹۵۵ بنیان نهاده شد و بخاطر برگزاری جایزه معتبر و مطرح “عکس مطبوعاتی سال جهان” شناخته شده است. امسال نیز این بنیاد در بخشهای خبر  لحظه‌ای، خبرعمومی، مردم در خبر، ورزشی، هنرهای معاصر، زندگی روزمره، پرتره، هنر و تفریحات و طبیعت با انتخابات برترینها در دو قسمت تک عکس و مجموعه عکس، برترین عکسهای سال ۲۰۱۱ را معرفی کرده است.

برای مشاهده تمام عکسهای برگزیده اینجا کلیک کنید.

wp2011 4 عکس بی‌بی عایشه برنده ورلدپرس فوتو 2011 شد

عکس: ادام پرتی
[جایزه اول مجموعه عکس بخش ورزشی]

منبع: عکس آنلاین
تاک 11 منتشر شد

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  دوشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

 

یازدهمین شماره ی مجله ی الکترونیکی تاک منتشر شد.

برای بارگذاری کلیک کنید.
اسامی شرکت کنندگان دومین جشنواره فرش دستباف ایران

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  یکشنبه دهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

دبیرخانه دومین جشنواره عکس سراسری فرش با اعلام دریافت 7008 قطعه عکس، اسامی شرکت کنندگان در این دوره از جشنواره را اعلام کرد:اسامی فهرست 804 شرکت کننده در این جشنواره به این ترتیب است:
مهدی عباسی، پدرام اجتماعی، رضا ذبیح زاده گودرزی، مهدی احمدی بروجنی، فرشته زمانی، سیدحمید هاشمی، یعقوب جدیری تقدیسی، رضا گلچین كوهی، سیدمحمدرضا مظلوم زاده، آرش شكورزاده بلوری، مسعود بصیری تبریز، سیدمهدی امیری، جاوید خدمتی (از اردبیل)، كیومرث خوشبین فر، رقیه الماسی، علیرضا عطاریانی، جواد پرست، مریم فطورچیان، سعید رنجبر، محمدرضا معصومی، امیرحسین ذاكرزاده، شهروز الستی، رضا معتمدی، حسین سپهوند، حمزه محمد حسینی، احسان امینی، پیمان ملكی مقدم، ناصر نیك كار، فرهاد رمضانی، سیده سمیرا رحبانی، عبدالرحمن مجرد (از اردبیل)، جابرامرایی، رضا امن زاده، غلامرضا رحیمی، پویا زمانیان، مازیار اسدی، جمشید احمدی، عبدالرضا فرودی، سحر بهبودی، زهرا علامی، نازلی عباسی اهوازی، آزاد پیراینده، سمانه هاشمی، سیدحسن كشفی، افسانه نجیبی، عارف ملكوتی فر، علی اكبر محمد یارلو، حسن محمدیارلو، حمیرا سیمرغ، عباس مقدس، مهری رحیم زاده، حجت الله عطائی، محمدرضا آرین پور، مهرداد جمالی فیروزآبادی، شیوا خادمی، مسلم فهیمی راد، اصغر خمسه، قربانعلی رضایی، مریم صادقی، عبدالله حیدری، فرشته ستودده شهبانی، سعیده داوری، شاهین یوسفی تبریزی، فهیمه داوری، امیر صحت، حسین ملكی (از اردبیل)، سارا رجایی، محمدنبی كرمی، ستاره سنجری، فریدون امیدوار، فرشته زیبایی، محمد محمدزاده، آرام قنایی، لطف الله شكری، لقمان رحیمی، منیراعظم حاجی محمدرضایی، محمدعلی فرخ نژاد، مهدی وقاری شورچه، قدیر وقاری شورچه، سیدمرتضی میرسراجی، پیمان یزدانی، محسن گلریز، ابراهیم رضائی زاد فرشی، سید امیراحمدباقرزاده شهری، حسن علیپور، منصوره بهرسی، مجید فرهمندی، سیما برخورداری نائینی، معصومه حسین آبادی، جمشید فرجوندفردا، سارا فرجوند فردا، مرضیه خرسند، آیین شاهرودی، ریحانه نظرزاده، بابك قاضی، كریم متقی، صابر قاضی، محبوبه اسلامی، حمید افشار، محمدمهری امیا، فرحناز پوراسماعیل زاده رفسنجانی، شبنم محمدی، محمود میربزرگ، صادق سوری، آزاده نوزاد، فاطمه خشایار، لیلا طهماسبی، حسین غیاثی، بهنام محمدی كشكولی، کمال شب خیز، ناصر گل نظری، لیلا بانان صادقیان، زهرا یوسفی، سیدمرتضی جعفری، حامد کلاهچیان تبریزی، رمضان محمدیان، محمد موفقی، مهدی زارعی، سیدمحمود زمانی، محمدحسن باقری، سید محمدرضا میری، محسن خسرونیا، سکینه حجازی، سعید باقرزاده، محمدرضا بهارناز، رجب محمد آقچلی، علیرضا ضیائی، محمد عالی زاده، محمدجواد یعقوبی، موسی خامكی، فرزاد امامی، تكتم ساجد، حسین عرب حلوایی، رضا زرشگی نوبر، حسن اسماعیل زاده، الهام جامی نیا، زینب عربی، عبدالخالق عیسوندی، میترا طاهری، سیدمهدی حسینی، سیدمحمدسعید هدایتی، محمدرضا عادلی، حمید سالاری، سلمان مهدی پور چرمهین، پویان بحق، حمیدرضا هلالی، محمد پارساپور، محمد تقی جلیلی موحدی، حسن توفیق، شرفعلی رحیمی، بهنود مصطفایی، قاسم شیشه گری، بهراد مصطفایی، پیمان كریمی، ایمان كریمی، آسیه مرگان پور، سمیه خدایی، اسمعیل خورشید، امیرحسین حیدری، علی آقایی، میلاد بهشتی، جواد صدری اسفنجانی، سید علیرضا دامادزاده، رسول رضائی، صالح اصغری كلیبر، مریم ابوالحسنی پور اشكذر، مهدی مریزاد، علی حامد حق دوست، داود كهن ترابی، علی نظری، حمید گردان، حسن قراگزلو، سیامك جعفری، محمد گلچین، حسین حبیب زاده، حسام الدین جدی، علی حسن فروغی، سولماز قدیم لوی دریانی، شقایق فخارزاده، شمس اله قنبرزاده، فرزانه سجادی، الهام عظیمی، عباس پور جعفری راوری، احسان كمالی، فاطمه كاهانی، مهدی منتصری، سعید رضوانیان، سارا طاهرمقدس، نسیم نوبهاری، اسماعیل جمهوری، زینب علائیان، امینه سادات حسینی زهرایی، فاطمه سادات حسینی زهرایی، نرگس حسینی زهرایی، مصطفی كریمی زاده اصفهانی، موسی ایمان زاده، وجیهه جعفری، بهاره عابد نظری، امیر مافی بردبار، مهشید هادیان، بهاره تقیانی، مریم یوشی زاده، مهدی شكوهی، سید مصطفی مصطوفی، حسن فتاحیان، علی اصغر نصری، امین مرادی، علی عیوضی، یعقوب پازوكی، سعیدرضا مقصودی، پریسا شادمان، عبدالرضا محسنی، مجتبی محسنی، زهرا یوسف پور، مروارید رستمكلایی، حسین نعمت الهی، معصومه كاویار، سیدجلیل حسینی زهرایی، زهرا قربانی، سمیه رضایی، علی صادقی، مسعود عطارهادی، مهناز میناوند، امیر سعید گرجی، سمیرا پهلوانی، نوشین لطفی، اصلان محمد پور، نصیبه تمسكی، جمشید رجب دوست، سارا رجب دوست، سیدجواد ذریه زهرا، نازنین كاظمی نوا، زهرا وفا مهر، حسن غفاری، هادی دهقان پور، مریم احسانی، مرضیه السادات قاری، امید امیدواری، سیده مریم ریشهری، مصطفی جیریائی شراهی، زهرا مردانه، سمیرا جیریائی، مهدی رضوی، سپیده خسروی، حمید موقر، مسعود سلیمانی، محسن خلیلی، فاطمه احمدی برزگر، ابراهیم گرامی، رسول جعفری، فاطمه روان گرد، مهدی بوستانچی، محسن حقیقیت زاده، مصطفی امیری، اعظم پیروی، بیان رحیمی، سارا اسلامی نژاد، محمد باقری نژاد، میر قاسم ناصر علوی، مریم فرساد، محبوبه افشاری، مهتا عرب، آرش زندگانی، مریم عرب، فریبا صفری بلداچی، رضا خالدی، مریم زارعی، مهدی جابری، مهدی افخمی اردشیری، احسان رزازی، مریم قرهوی، حسین كامیانی، احسان ابراهیمی فخار، علیرضا قمری، سلمان ضیاء، پوریا برجیس، نغمه آریای نسب، آسیه غراوی، احمد رضا كریمی، مجید سعیدی هاشم پور، مهدی طاهری، آمنه حاجیلی دوجی، مریم زرنگار، میلاد پسران، امین خسروشاهی، حامد مطلق حسینی، محمود محمدیان، محمدرضا امتنانی، عالیه سعادت پور، زهرا اریسیان، سهیلا السادات حسینی، علیرضا بندی گلستانی، فهیمه موسوی، اردلان قهاری، شیدا شهباز، خدیجه سخندان، اسماعیل جوادیان، سروش جوادیان، مرضیه ایوتین، رضا شیخی، سعید لاهوتی، عبدالرحمن رافتی، علیرضا همایونی، الهه جهان بخش، مصطفی ساغری، سیدعلی سیدی، مسعود احمدزاده مطلق، فاطمه كرمی میان رشیدی، رضا زیرك پور، طاهره كرمی، مهدی غنی پارسا، سید امیر شفائی، سعیده یزدانی، محمود آزادنیا، محمدجواد امامقلی، گوهر خرسندمنش، مریم جهانی راد، محمدحسین شكوهی، امیر صوفیه وند، منیره محمدی، مریم محمدی، محمد كاظم زاده قاضی جهانی، قاسم براتی، اسماعیل جهانی فانی، مهری چوپانی، سیده زهرا رحیمی، لیلا رحمتی، سعیده امیری، فرشته قوه عود، دامون آقا محمد باقر، سایه قهرمان، نسترن صادق منش، فاطمه بهرامی، حسین ساكی، راحله حسینی، محمد مهدی بهمنی، حمید سبحانی، فرشته كاظمی كند جانی، مریم سیروانی، امین امانت، سارا فیروزی دهكردی، زهرا دلاوری، ندا سلیمانی، محمدحسن علائیان، سیدیحیی عرشی ها، طاهره محمد نژاد، علیرضا قزل ایاغ، رضوان رستمی، زینب نطاق، علی بامشاد، بهزاد نعمتی، صابر صفائی (از اردبیل)، عرفان دادخواه، امیرحسین ذاكرزاده، فریبا قپانداری بیدگلی، محمد یوسفی، سعید كرمی، محمدحسن ساجدی سابق، افسانه صفدری، مهدی عقیقی نوروزی، مهدی هادی پور، میلاد قهرودی، احسان الله خسروی، محسن امیری شاد مهری، حسین بابایی، نگین صادقی صائب، ماشاءالله میانجی، لیلا حقیقت، نگار بلوچی اناركی، حامد مهرآوران، محمدحسن ورمزیاری، بابك حشمتی، مریم قاسمی، مینا نوبهار، میترا محمدی، فریبا تقی پوری حاجبی، روزیتا تقی پوری حاجبی، نوید قوهوم دباغی، شیوا سیدی، بهناز زحمتكش، پیمان بخشی، سحر كریمپور، آرمان اوبالاسی، رویا غفوری، معصومه ملكی، محمد علیپورشهیر، علی گرامی فر، زهره عباس، مهسا كلانتری، محمد همایونی، محمدحسین عرب بافرائی، محمد نیك عهد، سمیه سلیمانی، بهرام سلیمانی، نوید ریحانی، لیلا ولدی، یوسف بالایی، مهسا جمالی گلزار، زینب علائیان، حمیدرضا بهمینار، محمدامین نادی، طاهره پورملك لاهیجی، محمد دارابی، داریوش تهامی، مهدی حیدرنژاد مقدم، سیوا شهباز، مهدی مهرمی، فایزه اعظم رجبیان، آرزو حاجی قاسمی ازغندی، صادق رحمانی، عزیزاله مشفقی، كورش تهامی، فروغ خراشادی، حامد نیرومند قوچانی، آرش شادی آفرین، لیلا زارعی موینی، بهمن خلایقی (از اردبیل)، سلیمه آینه، اعظم سیاحی، مریم پیراسته بروجنی، پروانه كلاته، سمانه مشكیان، سارا مرادی نژاد، محمد رضایی، سعید نباتی نصرت آباد، حجت نباتی نصرت آباد، مهدی جهانگیری، سید حسین چراغی، محمد عزیزالدین، اعظم بقالیان، فاطمه انتظار، محمدرضا چایفروش اسماعیلی، علیرضا سریری، یوسف اكبری پابندی، مسعود كاظمی پور، علی كاظمی پور، فرناز علی آبادی، حسین عباسی مقدم، اكبر موحد، آتنا جعفری، مریم علیپور، كاوه فرزانه، قربان رضا قلی زاده، جواد محمدی، نجمه روزیطلب، معصومه نوری پور، امیر نوری، محمدعلی حاجی پور، پروین قهرمانی نژاد، عباس تیموریان، ساسان جوادنیا، عماداله قدیری یزدی، حوری داودی، محمد بابایی، مهدی رجب نژاد، منوچهر تتری، ندا امانی، ساناز حاجی خانی، بهاره اسدی، سارا بیگ محمدی (از اردبیل)، صغری سلمانی (از اردبیل)، زهرا ایمان زاده (از اردبیل)، محمود صادقی، سید ایمان سجادی، فریده زینی وند، رضا دیده بان، محمد سالار پروال، رقیه قاسملو، خانم نساء قاسملو، امیر عبیداوی، فاطمه جلالی، بیتا رهنما، بهناز رهنما، راحله حاجیان دوست، احسان مولایی زاده، گوهر گلچین، كیارش شریعتی، آلاله انصاری، مهدی كمیلی، رضا عباسی صیفی، بیتا ریحانی، حمید صادقی گوغری، محمد امین علم صاحب پور، پدرام شهرود رهور، جواد عسكراوغلی، حسین بیاری، مریم اسدی، فرزاد آریان نژاد، سیدمحمدصادق حسینی، امید بنام، امید گرشاسبی، فرشید نصرآبادی، ویدا مسگرانی، رقیه كوجواری، نسیم سلیمی الیزئی، شهرزاد میراشه، مهناز محمد دوست، الهام استاد هاشمی، ثمینه طهوری، سعید رضوانیان ، بزرگمهر اجلال موغاری، نسترن دادجو، محسن رضایی، اعظم شادپور، مهدی صوفی، سیما اكبر، هیوا نقشی، مرضیه حیدرزاده اقدم، فریده بلخاری، حامد احسانی اردكانی ، سهیلا احسانی اردكانی، طه حسین نژاد، پیمان بردبار، زهره دلداده، پولاد جواهر حقیقی، درنا تدین، مهدی حسین زاده، مهری حسین زاده، مهدی حاجی وند، محمدحسین نجاران، پیمان رشیدی، مصطفی قطبی، ریحانه سلیمانی، مهتا استادی، كاوه بغدادچی، احسان معماری، راضیه اطیانی، بهزاد اطیانی، میترا رحیمی، حامد اشرفی، سپهر كبیری مجد، نازنین طباطبایی، اكبر ترابی، فرزانه شكری، ابراهید سیسان، محمد صابری، لیلا سلیمانی، محمدرضا سمندر، فراز دارا، علی اصغر رضوانی بروجنی، الهه حصاری، حامد حاجی باقران، سیدمصطفی اعتراف اسكویی، مجتبی رضوانی بروجنی، علیرضا عزتی، مختار حسین زاده، فرشته عدلی، كیمیا ملكی، سیما مهرآذر، حمیدرضا نوروزی، سعید جعفرمدار، امیرحسین هاشمی جاوید، چاوش هماوندی، شفق روحی، مرضیه خیر، مجید یزدانی، سمیه بابایی، مونا رجبی، سیدمهدی كاشی زاده، نسرین السادات حبیبی، سمیرا باقری، آتنا بخارایی كاشی، زهرا شفقی، آرش علی پور، حسین بهارلو، میعاد آخی، حمید سلطان آبادیان، محمد ادیبی، سیدمهدی مصباحی، عادل ساعدی، منیژه رحیمی، محمد حبیبی پاشاكلانی، ولی اله نوری ایزكی، علی سامانی، زهره ولی پور، بهاره سمنانی، شیرین بهرام آبادیان، حمید رضا فرجی، میترا انصاری پور، كورش عسگری، رامین اكرامی جولندان، محمدرضا طائب، بابك كاظمی، پرگل عینالو، غلامرضا یزدانی، محسن فلاحی، نیلوفر ضرغام پور، اعظم آتشكار، فاطمه رضائی، عهدیه میر صادقی، ملیحه صانعی، محمد محمدعلی پور، مریم اعتمادزاده، سوسن نوریان، محمد نظری، علی نوریان محمد آبادی، فاطمه رحمتی، امیدعلی نجف زاده قبادی، رضا نظری، منوچهر ابراهیمی، سیروس لطفیان، عاطفه صفری، بهروز نوری، سهند رشیدی، مینا هامون، علیرضا مزینانی، زینب روستایی، محبوبه احمدی، سیدرضا مهری، محسن سعادت نصری، محمدرضا زیرك پور دهكردی، علی سراج همدانی، وحید فلاحی مطلق، سید رسول عزیزی، غلام حسین زارع، ناصر محمدی، سیدمنصور معصومی، حجت الله رشادی، امین ایران پور، مهسا اسمعیلی، داود شادلو، فاطمه اشرلو، عمران اشرلو، مازیار حسینی، عبدالرضا كاكایی، معصومه زلیكانی، زهرا ناظری، پروین كریمی دهكردی، مهدی آقایی، سهیل زند آذر، احمد علی درگی، سیدراما موسوی، بابك راد، مقداد مددی، ابراهیم باقرلو، محمد توكلی، علیرضا سمائی، مهدی خوانساری، حسین تورانی، ساناز هارونی، زهرا خزاری، ملیحه فرهادی، سمیه هاشمی، لیلا صادق زاده، سید وحید احمدی طباطبایی، فرشته شادی الوندی، امیر ارسلان تورانی، حین ذبیح نیا مقدم، سیدولی شجاعی لنگری، فرامرز عامل بردبار، ایوب افشاری نژاد، شرمین شكیبائی، سهیلا زارع، جاوید تفضلی، مریم سادات تقی زاده، بتول السادات میرزائی، فاطمه السادات میرزائی، امین كریمی چایجانی، مهدی آقازاده، میترا مهتریان، ناصح حسینی، آرزو ارحام صدر، حمید حسینی، سیما حسینی، محمود بازدار، مهران استواری، قاسم نهاوندی، علی حسنعلی زاده، آنیتا حسنعلی زاده، احسان معصوم، عصمت یادگاریان، فرشته السادات غلمانی، حسین شفیع نیا، حسین شجاعی منش، ملك ناصر قربانزاده، فاطمه درفشان، ندا سلیمانی روز بهانی، كتایون قدس راد، مصطفی مجیدی نسب، صدیقه میرزا خانی، مرضیه حیدری، مریم همه كسی، مهدی منعم، حسین اسماعیلی، محمدحسین غایبی، مریم میرزایی، علیقلی ضیایی، بهنام صادقی، مرضیه سلیمانی، علی اصغر معینی، لیلا طاهری راد، غلامحسن رضائی صراف، حمیده شفیعی ها، احمد معینی جم، سجاد گلیان، آتنا قاسمی، منصوره معتمدی، رضا علیمرادی، ندا قاسمی، روح الله طامهری، علی صفری، میثم محمدی، مهدی بن تمیم محمدی، مرجان صلواتی، حنانه السادات واحدی، آیدا آل طه، نسرین پاینده، سید محسن سجادی، اعظم حسن لاریجانی، فاطمه اكبری فراهانی، سید ابوالفضل عدل، صالح گورابی، شیرین كریم زاده، مجید قهرودی باقرآبادی، مهروز مرادی، سولماز شهیدی، جمشید كیائی، محمدكاظم محمد پوری، علیرضا عباسی، امیر عنایتی، كیهان سیفی، فهیمه اكبری، امین نظزی، محمد علی كفاش، زهرا سالار محمدی، عطا رنجبر، علیرضا گلی، نور علی رفاهی، قربان ادراكی (از اردبیل)، احمد راشكی، نعمت الله معینی امین، مجتبی كاظمی، ساسان فهیمی، فیروزه جمعه پور، یاسمن كاشی طرقی، زهرا فیاض (از اردبیل)، كامل روحی (از اردبیل)، جلال شمس آذران، سعید گلی، الهام شیردل، سلیمان گلی، ابراهیم مطاعی، ساناز صدری، مهدی معصومی گرجی، رضوان سادات باختر، مریم بیانی فر، وحدت صدر محمدی، مریم فارسی، دیاكو خاكی، امیر نصیری، مجید خالقی مقدم (از اردبیل)، پروانه پارسی، سمیه حسین پور، سید مریم موسوی، میثم امانی، فرزاد گوری، فریبا بابازاده، حمید شعفی زاده، مسعود مرادی، رامین علی حیدری، یدالله مصصم، بهمن رحیمی، نغمه بیدقی فر، وحیده حسینی، فریدون فریدونی، گلفام شریفی، آزاده حیدر پور، فریبا شریفیان، اسدالله منعمی پور، مجید نوراله پور، ناصر شكاری، حسین آدشیرینی، فاطمه توسلیان، نازنین مجلسی، محمد نوراله پور.

به اطلاع می رساند 7008 فایل عکس رسیده به این دبیرخانه، توسط ناصر تقوایی،
افشین شاهرودی، اسماعیـل عباسی، رضی میری، ساعد نیک ذات در حال داوری است.
دبیری این مسابقه را محسن زین العابدینی عهدار است و وجیه الله شیرمحمدی مسئول اجرایی این فراخوان است.

منبع خبر :  چیلیک     
راه‌یافتگان جشنواره ملی عکس آیات

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  یکشنبه دهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

دبیرخانه جشنواره ملی عکس آیات اسامی راه‌یافتگان به این جشنواره را اعلام کرد.
 
 
یوسف اکبری پابندی، یداله عبدی پور، سید محمد صادق حسینی، حسین ساکی، علیرضا عطاریانی، کامل روحی(از اردبیل)، منصوره معتمدی، مسعود سلیمانی، رضا گلچین کوهی، محمود بازدار، اکبر پرویزی، حمیدرضا بازرگان، ابراهیم کوچکی، محمد ادیبی، داوود کهن ترابی، عهدیه میر صادقی، فرزاد گَوَری، جمشید فرجوند فردا، آریا جعفری، روح اله طامهری، سید علیرضا نعمتی، جواد عسگر اوغلی، سید علی حسینی فر، موسی حاجی نژاد، محمد مستوفی، امیر مهدی کریمی، هومن مرادی، هاجر بیک محمدی، مهدی جهانگیری فیض آبادی، جاوید تفضلی، مهدی معصومی گرجی، نقی خوش خلق، مریم فطورچیان، سید حسین حدائقی، حمید سلطان آبادی، حجت اله عطایی، سید جلیل حسینی زهرایی، محمد جواد مکتبی عکاسان راه یافته به جشنواره ملی عکس آیات هستند.
داوری آثار رسیده به جشنواره توسط کریم ملک مدنی، علیرضا کریمی صارمی، سید عباس میرهاشمی و حمیدرضا حسین زاده (داور محتوایی مرکز فعالیت‌های قرآنی) انجام شده است.
منبع خبر: چیلیک
تاک شماره 10

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  پنجشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

 

 دهمین شماره مجله الکترونیکی تاک منتشر شد...

برای بارگذاری کلیک کنید... 
تپش نبض عاشورا در اردبیل

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  چهارشنبه ششم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

حوزه هنری استان اردبیل با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان استان؛ نمایشگاه انفرادی عکس های کامل روحی را با عنوان «نبض عاشورا» برگزار می کند.

این نمایشگاه با موضوع محرم و عاشورا روز پنجشنبه 7 بهمن ماه 1389 ساعت 11 در نگارخانه مجتمع فرهنگی و هنری فدک افتتاح خواهد شد.

بازدیدکنندگان می توانند همه روزه از تاریخ 7 تا 12 بهمن ماه، از ساعت 10 تا 13 قبل از ظهر و 15 تا 17 بعد از ظهرها از این نمایشگاه دیدن نمایند.

کامل روحی متولد سال 1360 اردبیل است و در این نمایشگاه تعداد 30 عدد عکس سیاه و سفید و رنگی در اندازه 30 در 45 سانتی متر را آماده نمایش کرده است.

 
راه‌یافتگان به سوگواره عکس با عاشوراییان

 نوشته شده توسط  رحمان مجرد  دوشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۹ساعت 

دبیرخانه سوگواره سراسری عکس باعاشوراییان اسامی راه یافتگان به بخش نمایشگاه هشتمین سوگواره را اعلام کرد.
 


آرش شکور زاده بلوری، سیدحمید هاشمی، علیرضا عطاریانی، مهدی جهانگیری، حمیدرضا هلالی، جمشید فرجوند فردا، سجاد گلیان، جابر غلامی، مهدی حاجی وند، شایان روحی، محمد کاظم پور، فریبا بیات، فرزانه کلانتری، محمد رضا معصومی، جاوید خدمتی (اردبیل)، احمد کریمی، منصوره معتمدی، علیرضا فیروزی، سیدمحمد صادق حسینی، سیدعلی حسینی فر، ژاله حقیقت چالشتری، علی قاسمی، مریم پشمی زاده، فهیمه اکبری، فرید نائینی، علی سلامی، عبدالمجید پاسلار، ارتوران نجفی، مجید حبیبی، امیر مافی بردبار، امیرحسین حیدری، فرید احدیان، مهدی رضوی، احمد ثابتی، امین نظری، صابر زمانی، ابوذر بذری دریالری، فاطمه سادات میرزایی، مسعود احمدزاده مطلق، علی حسن فروغی، عبداله حاجی پور، زهره صحت، محمود بازدار، سیدجلیل حسینی زهرایی، غلامرضا مسعودی، حسین کام شاد، مجتبی جعفر لو، رضا زیرک پور، صالح اصغری کلیبر، مجتبی ملک پوریان، حامد نیرومند قوچانی، محمد حسین ملک زاده، سیدمحسن مهری، محمود صادقی، علی گرامی فر، اعظم حسین پور به این سوگواره راه یافتند.
امیرعلی جوادیان، حسن غفاری، زین العابدین نصیری و رسول اولیازاده داوری آثار این سوگواره را برعهده داشتند.
نمایشگاه سوگواره عکس با عاشوراییان در نگارخانه مولانا عاصم زنجانی در معرض دید عموم و علاقمندان قرار خواهد گرفت، که مراسم اهداء جوایز و افتتاح نمایشگاه متعاقباً از سوی دبیرخانه سوگواره با عاشوراییان اعلام خواهد شد.